Blijf op de hoogte met onze gratis nieuwsbrief

Poetin zet NAVO op scherp

Polish Prime Minister’s Office / Handout/Anadolu via Getty Images

Poetin zet NAVO op scherp

Russische zelfmoorddrones vlogen vanmorgen vroeg het Poolse luchtruim binnen tijdens een aanval op Oekraïne. Polen stuurde straaljagers en schoot ze neer - de eerste keer dat Russische drones ooit boven navo -grondgebied zijn neergehaald - en riep de navo op om artikel 4 te activeren, een gezamenlijke reactie op een dreiging tegen een lidstaat. De navo stemde toe.

Het incident heeft niet alleen de spanningen opgedreven, maar het logenstraft ook de vredesplannen van Vladimir Poetin en laat zien dat de hoop op een beëindiging van de oorlog via onderhandeling vals is.

- De secretaris-generaal van de navo, Mark Rutte, veroordeelde het "roekeloze gedrag" van Rusland en waarschuwde: "Mijn boodschap is duidelijk: Stop de oorlog in Oekraïne … stop met het schenden van het geallieerde luchtruim, en weet dat we klaar zijn, waakzaam zijn, en elke centimeter van het navo-grondgebied zullen verdedigen."

• "De oorlog van Rusland escaleert, er komt geen einde aan," zei Kaja Kallas, hoofd van het buitenlands beleid van de EU. Ze zei dat "er aanwijzingen zijn dat [de schending van het luchtruim] opzettelijk was, en niet per ongeluk". Verschillende Europese leiders zeiden dat Rusland de oorlog opzettelijk laat escaleren.

• Dit kwam slechts drie dagen nadat de grootste luchtaanval van de oorlog door Rusland op Oekraïne een belangrijk overheidsgebouw in Kiev trof.

De Poolse premier Donald Tusk waarschuwde: "We zijn dichter bij oorlog dan ooit sinds de Tweede Wereldoorlog." Met "we" bedoelt hij natuurlijk dat heel Europa kan worden meegesleurd in de oorlog die Oekraïne al 3½ jaar voert.

Waarom zou Poetin de navo op deze manier provoceren? Zijn andere recente acties passen over het algemeen in twee categorieën: 1) doen alsof hij vrede wil, en 2) vechten als een beest en terrein winnen op het slagveld. Geen van beide wordt hiermee bereikt.

Maar Poetin probeert misschien de zwakte van de navo bloot te leggen, of een boodschap te sturen naar Polen om afstand te nemen van Amerika. (Of misschien beschikt Oekraïne wel over antidronetechnologie die de drones naar Polen deed afwijken).

De reactie van de navo geeft ons een glimp van een profetie waar Gerald Flurry al meer dan 20 jaar de aandacht op vestigt: Europa reageert agressief op provocaties van de Russische beer.

Al sinds zijn verkiezing in 2004 is Poetin Europa aan het ophitsen. Europese leiders zijn al begonnen met het versterken van hun militaire positie vanwege de oorlog in Oekraïne en het Amerikaanse isolationisme. Meer vernederingen door de onvoorspelbare despoot van Rusland stoken dit vuur nog verder op.